X
تبلیغات
زولا
تبلیغات پیامکی

ماهی سیاه کوچولو

برند

 

اسم شرکت های مهم کامپیوتری چگونه انتخاب شده ؟

Apple  
میوه مورد علاقه استیو جابز مؤسس و بنیانگذار شرکت اپل، سیب بود و بنابراین اسم شرکتش را نیز اپل (
به معنی سیب ) گذاشت.

Adobe 
اسم رودخانه ای که از پشت منزل مؤسس آن، جان وارناک، عبور می‌کند.

Google
گوگل در ریاضی نام عدد بزرگی است که تشکیل شده است از عدد یک با صد تا صفر جلوی آن. مؤسسین سایت و موتور جستجوی گوگل به شوخی ادعا می‌کنند که این موتور جستجو می‌تواند این تعداد اطلاعات (یعنی یک گوگل اطلاعات ) را مورد پردازش قرار دهد .

HP
این شرکت معظم  توسط دو نفر بنام های بیل هیولت و دیو پاکارد تأسیس شد. این دو نفر برای اینکه شرکت هیولد پاکارد یا پاکارد هیولت نامیده شود مجبور  به استفاده از روش قدیمی شیر  یا خط شدند و نتیجه هیولد پاکارد از آب در آمد .

Microsoft
MICROcomputer SOFTwaree

نام شرکت ابتدا به صورت  بالا  نوشته می‌شد ولی به مرور زمان به صورت فعلی در آمد.که  مخفف  است. دلیل نامگذاری شرکت به این اسم نیز آن است که بیل گیتس مؤسس شرکت آن را با هدف نوشتن و توسعه نرم افزارهای میکروکامپیوتر ها تأسیس کرد .

Intel
INTergrated Electronicss

از آنجایی که این شرکت از بدو تأسیس با تأکید روی ساخت مدارات مجتمع ایجاد شد نام آن را  یا به طور مختصر INTEL نهادند.

Motorola
شرکت موتورولا با هدف درست کردن بی سیم و رادیوی اتومبیل کار خود را آغاز کرد. از آنجاییکه مشهورترین سازنده بی سیم و رادیو های اتومبیل در آن زمان شرکت 
victoria بود مؤسس این شرکت یعنی آقای پال کالوین نیز اسم شرکتش را موتورولا گذاشت تا علاوه بر داشتن مشابهت اسمی کلمه موتور نیز به نوعی در اسم شرکتش وجود داشته باشد.

Sony 
از کلمه لاتین
Sonus به معنای صدا مشتق شده است.


 Yahoo
این کلمه برای اولین بار در کتاب سفرهای گالیور مورد استفاده قرار گرفته و به معنی شخصی است که دارای ظاهر و رفتاری زننده است . مؤسسین سایت  جری یانگ و دیوید فیلو نام سایتشان را
Yahoo  گذاشتند چون فکر می کردند خودشان هم  این طوری هستند