X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
تبلیغات پیامکی

ماهی سیاه کوچولو

باید که دوست داشته باشیم

 

سلام به همگی:

قشنگ‌ترین و ماندگارترین دوستی ‌ها اغلب با یک رقابت یا حسادت یا حتی تنفر شروع میشه.

شاید تو هم یادت باشد که قدیمی ترین رفیقت را در مدرسه با یک دعوا به‌دست‌‌ آوردی !

آدم این ‌طور وقت‌ها به دور از چشم ‌های شماتت‌ بار و چشم‌ غره‌ های خانوادگی و نه هر‌کس دیگری که ترس از دست دادنش را داشته‌ باشی به یک چیز بیشتر از همه نیاز دارد و آن دوستی است که با همدلی حرف‌هایت را بشنود و بدون نصیحت تو را بفهمد.

پیش می ‌آید که آدم دلش می ‌خواهد گاهی با کسی به‌اصطلاح درد دل کند و به یک مصاحب احتیاج دارد.

حالا نه اینکه هر وقت بخواهی با کسی دوستی کنی حتما باید دعوا کنی ولی این را هم بدان که برای داشتن و البته نگاه‌ داشتن دوستان خوب خواندن کتاب ‌های آیین دوست ‌یابی به درد نمی ‌خورد و تا دوست را زندگی نکنی نمی ‌توانی پیدایش کنی.

چقدر دلم می خواهد زمان به عقب بر می ‌گشت و فرصتی داشتم یک دعوای جانانه دیگر می ‌کردم تا یک دوست دیگه پیدا کنم.

اعتماد کردن سخت شده است؛ آدم برای تنها بودن جرأت دارد و این خیلی بد است که آدم برای سخت‌ترین چیزها مثل تنها بودن جرأت داشته باشد اما هنوز هم می ‌توان دوستانی را دید که به هم یا علی می ‌گویند و تا پایان راه با هم باقی بمانند.

این روز‌ها داشتن دوستان خوب آنقدر سخت به ‌نظر میی رسد که آدم خود را برای هر تنهایی ‌ای آماده می ‌کند.

شاید بهترین دوستانمان را در دوره ابتدایی زندگی ‌مان جا گذاشته باشیم؛ همان موقع که خیلی معصوم و نیک‌ اندیش بودیم؛ همان موقع که اعتماد به رنگ آب بود و زلال ! همان موقع که به سادگی و بی ‌تکلف و بدون هیچ چشم داشتی به هم دست دوستی می ‌دادیم . . .

در واقع دوستی یه قرارداد بدون سند است؛ قراری که از اعماق وجود بر می ‌خیزد و غیر از این هم اصلا نمی ‌توان نام دوستی را روی آن گذاشت.

همه دورتان جمع شده بودند و بعد از یک دعوای جانانه و بعد از اثبات حرفتان با هم دست دادید و شدید رفیق فابریک. من هم همین طور و حالا هم سال ‌هاست از آن روز می ‌گذرد و ...